JaredStyle

Kamizelka – dlaczego warto ją nosić?

20 styczeń, 2019

Moi Drodzy! W dzisiejszym poście wprowadziłem nowy element garderoby, który osobiście bardzo lubię. Nie dlatego, że jest jest szykowny i intrygujący a – może przede wszystkim – że fajnie podkreśla sylwetkę i wyszczupla optycznie 😉 A mówiąc poważnie, to kamizelka towarzyszy mi już od dawna w moich stylizacjach. 

Nie wiem czy wiecie, ale kamizelki mają juz prawie 400 lat i z wielkim powodzeniem przetrwały do dnia dzisiejszego. Szczególnie wiek XIX był okresem rozkwitu mody na kamizelki, kiedy to pełniły one role najbardziej ozdobnego elementu garderoby.  W wieku XX kamizelka zaczęła powoli tracić znaczenie jako część męskiej garderoby, choć dalej była uważana za istotny element garnituru czy stroju wieczorowego. Spadek popularności kamizelki wiązał się też z malejącą liczbą zegarków kieszonkowych, które noszono w kieszonce kamizelki i zastąpienia ich przez zegarki naręczne. Dzisiaj wielkimi orędownikami kamizelek są tak wielkie tuzy mody jak Jean Paul Gaultier czy Dolce&Gabbana. A Wy nosicie czasami kamizelki? Dajcie znać w komentarzu bardzo mnie to ciekawi 🙂

Kamizelka z Acetatu Drakes, koszula Eterna, bawełniane sztruksy (wielkie come back po 30 latach, znowu są w modzie, aczkolwiek nie te drapiące i mało przyjemne jak kiedyś, a idealne fluffy, miękkie i delikatne w dotyku), buty Vero Cugio.

fot. Weronika Markiewicz, www.weronikamarkiewicz.com

Komentarze